Окремі питання адміністративно-територіального устрою - обговорили особливості Закону 3285 та проблемні питання, які виникають під час його практичної реалізації

Дата: 17.04.2024 16:47

26 січня 2024 року набрав чинності Закон «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». Основне нововведення, яке стосується нашої громади - скасовано поняття «селище міського типу». На цю тему селищний голова виступив перед колегами з різних областей під час діалогового онлайн заходу, організованого HOVERLA / проєкт USAID в Україні спільно з Рівненський регіональний центр підвищення кваліфікації. Він розповів, що відповідно до Закону, два наші смт Рокитне та Томашгород стали селищами. Проте, питання обʼєднання села та селища Рокитного у місто, наразі не ініціюється, оскільки такої вимоги у Законі немає.

Крім того, на заході обговорили порядок утворення і ліквідації, найменування (перейменування) населених пунктів та встановлення і зміни їх меж.