Наповнення селищного бюджету - запорука ефективного розвитку нашої громади

Дата: 24.06.2021 19:57

Заступник селищного голови Сергій Маринич та начальник фінансового відділу Альона Клус прийняли участь у нараді з представниками Головного Управління ДПС у Рівненській області щодо вжиття заходів з наповнення дохідної частини місцевих бюджетів та скорочення податкового боргу, яка відбулася у Сарненській РДА.

Представники ДПС проаналізували дохідну частину селищного бюджету та зазначили слабкі місця в його наповненні:

- малі надходження від землі (24 грн. за гектар при середніх показниках по області 68 грн);

- малі надходження від нерухомого майна, оскільки велика його частина відсутня в реєстрі;

- дуже мізерні надходження по акцизному податку з реалізації підакцизних товарів у роздрібній торгівлі;

- надходження від ПДФО у нашій громаді від бюджетної сфери - 65%, тоді як від бізнесу - лише 35%.

«Перед нами стоїть задача проведення повної інвентаризації земель та всього майна громади. Будемо працювати над тим, щоб показник надходження ПДФО від бізнесу був більшим за 50%» - зазначив Сергій Маринич.