Пошук

Податкова інформує

Дата: 20.01.2021 11:49
Кількість переглядів: 454

Фото без опису

На Рівненщині надходження податку на доходи фізичних осіб за 2020 рік перевищили 5 мільярдів гривень

 

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомили, що за 2020 рік платники податків області  сплатили 5256,9 млн. грн. ПДФО до бюджетів усіх рівнів. Приріст надходжень до аналогічного періоду минулого року становить 545,6 млн. грн., а це на 11,6% більше, ніж у 2019 році.

Із загальної суми надходжень ПДФО до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 3925,5  млн. грн., до державного бюджету – 1331,4 млн. гривень.

«Саме надходження податку на доходи фізичних осіб, які складають 71% від загальних надходжень до місцевих бюджетів, найбільшою мірою впливають на фінансову стабільність громад. Саме тому повна легалізація праці повинна бути пріоритетним завданням не лише для фахівців податкової служби та органів місцевого самоврядування, а й всіх мешканців територіальних громад. Оскільки розмір фінансового забезпечення соціально-економічних програм на місцевому рівні знаходиться в прямій залежності від розміру надходжень цього податку», – наголошує начальник податкової служби області Віталій Чуй.

 

#Запитували – відповідаємо

 

Хто з 01.01.2021 року не зобов’язаний застосовувати РРО

 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що платники єдиного податку першої групи, відповідно до ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій не застосовують.

З 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО  також не застосовують  ФОП - платники єдиного податку  ІІ-ІV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення ФОП - платником єдиного податку ІІ-ІV груп обсягу доходу, який складає 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або програмного РРО для нього є обов’язковим.

Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

У разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій, тимчасово до  1 січня  2022 року, застосовуються санкції визначені пунктом 1 статті 17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в таких розмірах:

10% вартості проданих товарів (робіт,послуг);

50%  вартості проданих товарів (робіт,послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

 

Про  відстрочення податкового боргу до 6800 гривень

 

Законом України від 04.12.2020 р. № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон № 1072), який набрав чинності 10 грудня 2020 року передбачено відстрочення податкового боргу.

 

Відстрочення податкового боргу надається платникам податків – фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, що станом на 1 грудня 2020 року мали загальний розмір податкового боргу (у тому числі штрафні санкції, пеня та проценти за користування розстроченням/ відстроченням) у сумі, що не перевищує 6 800 гривень.

 

Платнику податків необхідно звернутись з відповідною заявою довільної форми до контролюючого органу, де обліковується такий податковий борг. Зазначену заяву платник може подати як у паперовому вигляді (особисто звернувшись до контролюючого органу або надіславши листа), так і в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету.

 

Відстрочення такого податкового боргу буде здійснюватись без укладання окремого договору із платником податків, адже у пункті 12 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, прямо передбачено, що норми статті 100 ПКУ для цього випадку не застосовуються. Тобто, жодних додаткових документів подавати не потрібно.

 

Звертаємо увагу, що відстрочення надається без нарахування процентів за користування відстроченням.

 

У разі погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (29 грудня 2021 року) штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються.

 

Якщо платник податків достроково сплатив відстрочений до 29 грудня 2021 року податковий борг то він повідомляє контролюючий орган про таку дострокову сплату шляхом надсилання листа у довільній формі. Разом із тим, у випадку непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання визначеного строку, а також у разі її погашення після 29 грудня2021 року штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, будуть нараховуватися у загальному порядку згідно з вимогами ПКУ.

 

 


Головне управління ДПС у Рівненській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора