Програми безповоротних грантів для аграріїв

Дата: 27.01.2023 09:19

Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено програми безповоротних грантів для аграріїв, які були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу».

Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств.

Основана мета цих програм - підтримка суб'єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки.

ГРАНТ ДЛЯ СТВОРЕННЯ АБО РОЗВИТКУ САДІВНИЦТВА, ЯГІДНИЦТВА ТА ВИНОГРАДАРСТВА

Розмір гранту: від 140 тис. грн до 400 тис. грн.

Гранти, надаються: • від 140 тис. грн до 400 тис. грн за гектар, але не більше 70 % вартості проєкту висадки насаджень. • з орієнтованою кількістю працюючих на 25 гектарах: від 5 до 10 постійних та від 125 до 425 сезонних працюючих.

Отримувачами гранту можуть бути:

1. юридичні особи (крім юридичних осіб комунальної форми власності та суб’єктів господарювання державного сектору економіки);
  2. II. фізичні особи-підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами,

Напрями витрат: • висадка та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 гектарів.

ГРАНТ ДЛЯ СТВОРЕННЯ АБО РОЗВИТКУ ТЕПЛИЧНОГО ГОСПОДАРСТВА

Розмір гранту: • до 7 млн грн за 2 гектари, але не більше 70 % вартості проєкту (для перших 1 000 заявок); • до 5 млн грн за 2 гектари, але не більше 50 % вартості проєкту (для решти заявок).

Отримувачами гранту можуть бути діючі ФОП або юридичні особи

Напрями можливих витрат:

• будівництво модульної теплиці відповідно до типового проєкту орієнтовною площею 2 гектари (не менше 1,6 гектара та не більше 2,4 гектара) шляхом будівництва (встановлення) модульної теплиці;

• придбання засобів виробництва (садивний матеріал, насіння, технологічне обладнання);

• покриття витрат на доставку засобів виробництва та введення їх в експлуатацію.

За детальною інформацією щодо участі у грантових програмах розвитку власного садівництва, ягідництва та виноградарства, горіхівництва та  тепличного господарства контактна особа у відділі економічного розвитку та регуляторної політики Рокитнівської селищної ради – Новоселецький Микола Іванович, тел. 03635 – 2-20-90