Пошук

Як стати волонтером пробації

Дата: 17.02.2022 09:28
Кількість переглядів: 478

Фото без опису

Одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання уповноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників.

З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

Єдиними вимогами для волонтерства у пробації є досягнення повноліття та відсутність судимості або її погашення.

Перевагою для волонтера буде освіта у юридичній сфері, психології, соціології чи соціальній роботі. Проте найголовніше - це бажання, а все решта приходить із часом та практикою. 

Волонтерство у пробації — це допомога людям, які оступилися в житті, вчинили злочин, але не становлять загрози для життя і здоров’я інших людей та відбувають покарання в громаді. Ці люди прагнуть позитивних змін і хочуть стати частиною цієї громади, проте мають різноманітні проблеми й потреби, які самостійно не можуть вирішити. 

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами: сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем проживання, роботи та навчання суб’єктів пробації; участь у складанні та реалізації виховної роботи із суб’єктами пробації; участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації; участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації; сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залучення їх до навчання, виховних заходів та соціально-корисної діяльності; сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням; участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

 Надаючи підтримку клієнтам пробації, вони дарують їм надію на краще та долучаються до забезпечення безпеки громади. 

          Слід врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи з питань пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат, волонтери працюють на добровільній та безоплатній основі.

Змінювати світ та робити добрі справи можна по-різному. Волонтерство в пробації - одна із таких можливостей. Долучайся до цього руху та допомагай людям повірити в себе та в успішне майбутнє.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з Сарненським районним сектором №2 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області в якості волонтерів.

Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами: смт Рокитне, вул. Незалежності, 20, Рівненська область.

 

 

 

Начальник Сарненського районного

сектору №2 філії Державної установи

«Центр пробації» у Рівненській області                                 Лідія ПАХНЮК  

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора